POLSKA STACJA ANTARKTYCZNA
im. H. ARCTOWSKIEGO     STRONA ARCHIWALNA

Stacja "Arctowski" :: Wyprawy :: Wyprawy: X-I

Wyprawy: X-I

X Wyprawa (1985 – 1986)

Grupa letnia: Władysław Danowski, Andrzej Gaździcki, Włodzimierz Kędra, Zenon Knyziak, Kazimierz Kobylecki, Antoni Tokarski, Ryszard Wrona

Grupa zimująca: Zbigniew Cudek, Marian Dąbrowski, Edmund Dibowski, Marcin Ebert, Krzysztof Filcek, Wiesława Jachimiak, Anna Kołakowska, Edward Kołakowski (kierownik), Dominik Kowalski, Ireneusz Krawczewski, Marek Łotocki, Grzegorz Malanowicz, Grzegorz Matkowski, Andrzej Molek, Walter Niedbalski, Stanisław Wódka, Andrzej Wysocki

IX Wyprawa (1984 – 1985)

Grupa zimująca: Stanisław Bilski, Leszek Chełmiński, Antoni Koszałkowski, Tadeusz Kowalski, Marek Kozłowski, Jerzy Królikiewicz, Jan Lemański, Włodzimierz Lubaszewski, Jan Łądka, Remigiusz Miłkowski, Andrzej Myrcha, Tadeusz Nowosad, Stanisław Rakusa-Suszczewski (tylko w rejsie), Jacek Siciński, Janusz Solka, Andrzej Tatur, Tadeusz Wojciechowski (kierownik), Remigiusz Zieliński, Stanisław Żdżyłowski

VIII Wyprawa (1983 – 1984)

Grupa letnia: Stanisław Bańka, Zbigniew Cudek, Artur Gotówko, Małgorzata Mitek, Henryk Skiba, Kazimierz Szyda

Grupa zimująca: Mirosław Bauer, Przemysław Czyszek, Aleksander Grzegorczyk, Anna Kołakowska, Edward Kołakowski, Jerzy Kułaszka, Ryszard Lusiński, Mieczysław Matusiak, Lucjan Nowosielski, Wiesław Oryszczak, Kazimierz Potrzebowski, Ryszard Stępnik (kierownik), Zbigniew Szczepaniak, Eugeniusz Ustarbowski

VII Wyprawa (1982 – 1983)

Grupa zimująca: Antoni Adamowski, Bohdan Czarnecki, Zbigniew Gałązka, Stanisław Kawka, Ryszard Ligowski, Aleksy Łukowski, Jerzy Malski, Stanisław Marszczek, Jerzy Saczewicz, Józef Szynaka, Lech Wiśniewski, Marek Zdanowski (kierownik), Jerzy Zieliński

VI Wyprawa (1981 – 1982)

Grupa zimująca: Andrzej Bortkiewicz, Jan Grabiec, Andrzej Lewandowski, Donat Rzążewski, Jan Swołek, Paweł Symonowicz, Ryszard Wróblewski (kierownik), Bogdan Zieliński, Krzysztof Zieliński

V Wyprawa (1980 – 1981)

Grupa letnia: Eugeniusz Bieniasiewicz, Krzysztof Birkenmajer (kierownik), Andrzej Cieślak, Władysław Danowski, Andrzej Gaździcki, Ryszard Gradziński, Józef Grzybowski, Edward Kołakowski, Józef Kraś, Wojciech Kurzyński, Kazimierz Lachowicz, Roman Marks, Zdzisław Musialski, Szczepan Porębski, Tomasz Radomyski, Krzysztof Rolnicki, Tadeusz Sygit, Antoni Szymański, Krystyna Wiktor, Lech Wiśniewski, Ryszard Wrona

Grupa zimująca:
Jan Dróżdż, Tomasz Ernst, Kazimierz Insiński, Jerzy Kamiński, Marek Kardelewski, Czesław Kasprzak, Marian Klimkiewicz, Dominik Kowalski, Włodzimierz Ławacz, Paweł Majewski, Stefan Misiaszek, Henryk Nowak, Bogusław Radzimiski, Roman Rafiński, Lech Rościszewski (kierownik), Maciej Rzepecki, Ryszard Tokarczyk, Sławomir Wróblewski, Maciej Zawadzki

IV Wyprawa (1979 – 1980)

Grupa letnia:
Zbigniew Cudek, Barbara Cygan, Jacek Czaplicki, Krzysztof Czuba, Edmund Dibowski, Gerard Drewa, Jacek Goździewicz, Hanna Jackowska, Antoni Janasek, Bronisław Kajdański, Marian Kapica, Tadeusz Klimaszyk, Zdzisław Kluza, Andrzej Kozik, Jacek Kryst, Hanna Krzyżaniak, Leszek Książkiewicz, Andrzej Kutner, Edward Lamprecht, Tomasz Linkowski, Edmund Maj, Mieczysław Matusiak, Andrzej Myrcha (kierownik), Ryszard Ochyra, Andrzej Paulo, Stanisław Pietr, Joanna Pilarska-Obojska, Piotr Presler, Alana Puchalska, Zbigniew Rubinowski, Magdalena Świerszcz, Andrzej Tatur, Jan Taylor, Anna Tokarska, Antoni Tokarski, Magdalena Tulli, Ryszard Ułamek, Tadeusz Wojciechowski, Jacek Zalewski, Stanisław Żdżyłowski

Grupa zimująca:
Czesław Augustyn, Jan Berendowski, Wojciech Chudzyński, Ryszard Gutkowski, Ryszard Halba, Bolesław Jabłoński, Jerzy Kaszubowski, Józef Krasakiewicz, Jerzy Komorowski, Andrzej Maciążek, Grzegorz Marczak, Eugeniusz Moczydłowski, Wojciech Nurkiewicz, Kazimierz Potrzebowski, Zygmunt Rawa, Jacek Rożyński, Jan Styczyński, Jerzy Szyłak-Szydłowski, Aleksander Wasilewski, Józef Weiss

III Wyprawa (1978 – 1979)

Grupa letnia:
Czesław Augustyn, Krzysztof Birkenmajer, Janusz Błaszyk, Krzysztof Cielecki, Andrzej Drapella, Krzysztof Dramiński, Kazimierz Furmańczyk, Andrzej Gaździcki, Bolesław Jabłoński, Anna Jakubiec-Puka, Leokadia Jarecka, Jerzy Kamiński, Zdzisław Kluze, Józef Kokot, Kazimierz Kondal, Józef Kopyszko, Juliusz Kowalewicz, Zbigniew Krysa, Wiesław Krzemiński, Dorota Kulesza-Lipka, Lechosław Kumoch, Wojciech Kurzyński, Józef Litwin, Wiesław Maczek, Andrzej Marsz, Małgorzata Mitek, Bogusław Molski, Mieczysław Naruszewicz, Władysław Parzygnat, Kazimierz Pęcherzewski, Jacek Piasecki, Zbigniew Pruszak, Włodzimierz Puchalski, Stanisław Rakusa-Suszczewski (kierownik), Krzysztof Rolnicki, Ryszard Samp, Wiktor Saporowski, Marian Spera, Wojciech Stan, Zygmunt Szafrański, Jerzy Szmurło, Waldemar Sztando, Ewa Śmiałowska, Antoni Tokarski, Adam Urbanek, Jerzy Winiecki, Michał Wojciechowski, Konrad Woś, Franciszek Woźniak, Jerzy Wytrykus, Ryszard Wyrzykowski, Maciej Zawadzki, Bogdan Zieiiński, Stanisław Żdżyłowski

Grupa zimująca:
Andrzej Cieślak, Jan Cylka, Józef Domaszuk, Tadeusz Górski, Paweł Kiciński, Henryk Kopczyk, Marian Krahel, Maciej Lipski, Lucjan Nowosielski, Maciej Rembiszewski (kierownik), Andrzej Ruta, Jerzy Speil, Ryszard Stępnik, Jan Swołek, Tadeusz Szybiak, Jan Terelak, Zbigniew Tyksiński, Longin Wójcik, Marek Zdanowski, Krzysztof Zdzitowiecki, Krzysztof Zieliński.

II Wyprawa (1977 – 1978)

Grupa letnia:
Bolesław Arapinowicz, Stanisław Baranowski, Krzysztof Birkenmajer, Ryszard Bojanowski, Zygmunt Catewicz, Juliusz Chojnacki, Ryszard Czajkowski, Aleksander Dargiewicz, Jerzy Dera, Roman Firlej, Marek Głowacki, Witold Gruszka, Ryszard Hapter, Anna Jackowska, Jerzy Jasnorzewski, Mirosław Jonasz, Jerzy Kaszubowski, Wojciech Kittel, Tadeusz Klimaszyk, Elżbieta Kopczyńska, Józef Kowalewski, Kazimierz Krajewski, Michał Kubik, January Kuc, Gerard Kuropatwa, Henryk Kurek, Krzysztof Kwarecki, Zbigniew Lauer, Józef Machulak, Ryszard Malinowski, Zdzisław Matusiak, Andrzej Molek, Andrzej Myrcha, Jerzy Olszewski, Jan Pahlke, Grzegorz Pazderski, Lech Rościszewski, Ryszard Różczka, Jerzy Rybacki, Józef Sadoń, Czesław Sikorski, Andrzej Skowroński, Marian Spera, Ryszard Sudowski, Piotr Świercz, Magdalena Świerszcz, Jerzy Szmurło, Teresa Węgleńska, Andrzej Wągrzyn, Bogdan Woźniak, Jacek Zalewski, Maciej Zawadzki, Stanisław Żdżyłowski.

Grupa zimująca:
Marian Derda, Tomasz Dubicki, Jan Jucha, Stanisław Kontowicz, Tadeusz Kowalski, Wiesław Kowalski, Lechosław Kumoch, Aleksy Łukowski, Jerzy Musioł, Włodzimierz Ogrodowczyk, Roman Rafiński, Janusz Solka, Antoni Szymański, Karol Teliga, Jerzy Uznański, Maciej Seweryn Zalewski (kierownik), Andrzej Zbroszczyk, Andrzej Zieliński, Eugeniusz Zieliński.

I Wyprawa (1976 – 1977) i Budowniczowie Stacji "Arctowski"

Grupa letnia:
Zdzisław Antoniak, Mieczysław Badzio, Henryk Banaszak, Józef Białogoński, Ryszard Czajkowski, Czesław Czynajtis, Andrzej Fijałkowski, Roman Firlej, Henryk Frankowski, Stanisław Gawron, Józef Gielniak, Janusz Głowacki, Stanisław Grzyb, Henryk Grzybek, Bogusław Jakubowski, Michał Jażewicz, Ryszard Kaczorowski, Jerzy Kamiński, Stefan Kaleta, Romuald Klepacki, Henryk Kopczyk, Janusz Kosiarski, Zbigniew Kowalewski, Jerzy Kruk, January Kuc, Stanisław Kuzin, Włodzimierz Ludowich, Jacek Mach, Zdzisław Matusiak, Stanisław Michalik, Józef Murański, Stanisław Mysiak, Maciej Ostrowski, Zygmunt Paluszkiewicz, Tadeusz Pałka, Leszek Pietkiewicz, Mieczysław Piróg, Romuald Płoszyński, Stanisław Rakusa-Suszczewski (kierownik), Zygmunt Reszke, Lech Rościszewski, Bogusław Różański, Jerzy Rybacki, Zbigniew Serwin, Marian Skowron, Andrzej Skowroński, Ryszard Szafirski, Jerzy Świątek, Włodzimierz Tudorowski, Wiesław Wiórkiewicz, Mirosław Wiśniewski, Franciszek Wróbel, Marian Zakrzewski, Tomasz Zgryżniak, Krzysztof Zdzitowiecki, Władysław Zubowicz

Grupa zimująca:
Leopold Dutkiewicz, Kazimierz Fedak, Czesław Golec, Hieronim Grabczyński, Witold Gunia, Jerzy Halter, Józef Jersak (kierownik), Andrzej Kuncewicz, Antoni Kuntze, Kazimierz Mazur, Alojzy Mirski, Piotr Presler, Andrzej Radomski, Tadeusz Szczepanowski, Aleksander Szmat, Józef Wójcik, Krzysztof Zubek, Czesław Żukowski, Tomasz Żukowski
 
 
 
Projekt, realizacja, opieka serwisowa: ARKTOS © 2009-2017 IBB PAN ZBA