POLSKA STACJA ANTARKTYCZNA
im. H. ARCTOWSKIEGO     STRONA ARCHIWALNA

Stacja "Arctowski" :: Wyprawy :: Wyprawy: XX-XI

Wyprawy: XX-XI

XX Wyprawa (1995 – 1996)

Grupa letnia: Ryszard Ligowski, Maria Olech, Stanisław Rakusa-Suszczewski, Piotr Węgleński, Krzysztof Zdzitowiecki (w rejsie na Morze Weddella)
Grupa zimująca: Adam Barcikowski (kierownik), Zbigniew Caputa, Grzegorz Dziadurski, Marek Juchnowicz-Bierbasz, Marek Kejna, Marek Kołodziejski, Kamil Laska (Czechy), Paweł Loro, Piotr Malski, Kazimierz Połeć, Adam Rogosz, Jarosław Roszczyk, Jerzy Smykla

XIX Wyprawa (1994 – 1995)

Grupa letnia: Michał Janouch (Czechy), Maciej Lipski, Pavel Prośek (Czechy).
Grupa zimująca: Andrzej Grotha, Piotr Jadwiszczak, Henryk Korta, Piotr Kosiorek, Grzegorz Kruszewski, Mirosław Lissowski, Krzysztof Makowski (kierownik), Jacek Parat, Wiktor Saporowski, Kazimierz Sierakowski, Jacek Ściesiński, Zdzisław Wrzeszcz.

XVIII Wyprawa (1993 – 1994)

Grupa letnia: Krzysztof Jażdżewski, Hubert Junosza-Szaniawski, Maciej Lipski, Karol Opuszyński, Stanisław Rakusa-Suszczewski, Jerzy Żychliński
Grupa zimująca: Wojciech Bart (kierownik), Piotr Ciaputa, Lech Dunin-Brzeziński, Andrzej Drążyk, Tomasz Jaremek, Wojciech Jung, Jakub Kamiński, Witold Kardas, Andrzej Klimowicz, Bogdan Marcis, Tomasz Zadróżny, Dariusz Zieliński

XVII Wyprawa (1992- 1993)

Grupa letnia: Maciej Lipski.
Grupa zimująca: Edmund Dibowski, Jan Kasznia, Wojciech Kittel (kierownik), Wiesław Kołodziejski, Piotr Malski, Michał Offierski, Aleksander Piechura, Władysław Przeździak, Jarosław Roszczyk, Olgierd Różycki, Jacek Siciński, Wiesław Sienkiewicz

XVI Wyprawa (1991 – 1992)

Grupa letnia: Jerzy Rozmiarek, Tadeusz Sądej, Mariusz Szymański, Jakub Terakowski
Grupa zimująca: Jan Abramczyk, Jarosław Bal, Andrzej Drążyk, Tomas Holik (Argentyna), Zbigniew Kulczak, Marek Nowak, Maria Olech (kierownik), Kazimierz Sierakowski, Grzegorz Tomczak, Leopold Welsz, Kazimierz Zając

XV Wyprawa (1990 – 1991)

Grupa letnia: Krzysztof Filcek, Katarzyna Janiec, Krystyna Oleńczuk-Neyman (w ekipie holenderskiej), Stanisław Rakusa-Suszczewski
Grupa zimująca: Leon Bąbelek, Ryszard Brzuszkiewicz, Andrzej Gębczyński, Przemysław Gonera (kierownik), Henryk Karwowski, Bogusław Kuprian, Kazimierz Połeć, Grzegorz Rachlewicz, Wiesław Sienkiewicz, Jan Szymański, Przemysław Zyska, Jacek Żyliński

XIV Wyprawa (1989 – 1990)

Grupa letnia: Adam Barcikowski, Sławomir Jastrzębski, Włodzimierz Ludowich, Maria Olech, Kazimierz Potrzebowski, Stanisław Rakusa-Suszczewski, Jan Swołek, Kazimierz Zarzycki
Grupa zimująca: Wojciech Bart, Kazimierz Czerniejewski, Stuart Donachie (Szkocja), Jerzy Halter, Tomasz Jaremek, Włodzimierz Kędra, Antoni Koszałkowski, Jerzy Koziński, Paweł Madejski (kierownik), Witold Mazurek, Andrzej Molek, Mariusz Sapota, Tadeusz Sądej, Kazimierz Sierakowski, Zbigniew Zwoliński

XIII Wyprawa (1988 – 1989)

Grupa zimująca: Jan Abramczyk, Waldemar Białogłowy, Czesław Budzisz, Paweł Dolny, Henryk Gurgul (kierownik), Jacek Kryst, Mirosław Krześniak, Włodzimierz Krzymiński, Grzegorz Lesiński, Mirosław Musiatewicz, Jarosław Roszczyk, Stanisław Silski, Janusz Sokołowski, Wiesław Stochmal, Wiesław Szymczak, Artur Waszkiewicz, Wojciech Wojtak, Ryszard Zapała, Artur Zieliński, Eugeniusz Zieliński

XII Wyprawa (1987 – 1988)

Grupa letnia: Adam Barcikowski, Jan Cisak, Maria Dobrzycka, Stanisław Dobrzycki, Jerzy Fabiszewski, Katarzyna Janiec, Krzysztof Jażdżewski, Zbigniew Kowalewski, Anna Krzyszowska, Włodzimierz Ludowich, Bohdan Łysoniewski, Andrzej Oleksowicz, Stanisław Rakusa-Suszczewski, Łucja Sierakowska, Lech Słoma, Jan Swołek, Grażyna Szarek, Bronisław Wojtuń, Kazimierz Zarzycki, Jerzy Żychliński
Grupa zimująca: Antoni Barański, Stefan Bartczak, Zbigniew Battke, Edmund Dibowski, Michail Domanov (Rosja), Jan Grabiec, Aleksander Grzegorczyk, Andrzej Lach, Krystian Malorny, Cezary Mąkolski, Wiesław Oryszczak, Andrzej Pisera, Kazimierz Potrzebowski, Piotr Presler (kierownik), Tadeusz Schmidt, Kazimierz Sierakowski, Julian Smoleński, Ryszard Syrewicz, Michał Wróbel, Krzysztof Zalewski

XI Wyprawa (1986 - 1987)

Grupa letnia: Tadeusz Górny.
Grupa BIOMASS III: (przebywała na stacji od 6 listopada 1986 do 1 stycznia 1987 roku): Wojciech Kittel, Zygmunt Klusek, Ryszard Ligowski, Maciej Lipski, Aleksy Łukowski, Stanisław Rakusa-Suszczewski, Andrzej Simm, Marek Zdanowski, Krzysztof Zieliński
Grupa zimująca: Janusz Błaszyk, Władysław Ciarkowski, Romuald Gładysz, Maciej Grotowski, Paweł Madejski, Robert Maguza, Robert Marchewka, Igor Mielnikov (Rosja), Janusz Nemec, Agata Maria Olech, Jacek Pawlak, Kazimierz Połeć, Zygmunt Rawa, Andrzej Ślązkiewicz, Elżbieta Weinzieher, Józef Weiss, Jan Wieruch, Rajmund Wiśniewski (kierownik), Ryszard Wyrzykowski, Jacek Żyliński
 
(TJ)
Projekt, realizacja, opieka serwisowa: ARKTOS © 2009-2017 IBB PAN ZBA