POLSKA STACJA ANTARKTYCZNA
im. H. ARCTOWSKIEGO     STRONA ARCHIWALNA

Stacja "Arctowski" :: Galeria :: Galeria Jerzego Haltera

Galeria Jerzego Haltera


Galeria Jerzego Haltera - zbiory archiwalne
 
Brzeg Zatoki Admiralicji - wyładowane domki kontenerowe do budowy StacjiStacja zimą - widok od tyłu. Po przejściu huraganu. Na pierwszym planie prowizoryczne WC, w głębi widok na rozerwaną obudowę zabezpieczajacą silnik kontenera chłodniczego, po prawej napowietrzne linie energetyczne.Na tarasie zasypanym śniegiem, przed drzwiami wejściowymi zimownicy od lewej: Jerzy Halter, Tadeusz Szczepanowski, Krzysztof Zubek.

Taras przed wejściem po zamieci śnieżnej. Zabudowany w 2-giej wyprawie.Widok Stacji ze wzgórza w okresie lata. W głębi laboratoria, nieco bliżej budynek łączności, część mieszkalna-tzw. "samolot", najbliżej kontener chłodniczy.Pływający transporter gąsienicowy PTS-M nad szczeliną głębokości 31m. Opuszczany do szczeliny  Krzysztof Zubek. Liny trzymają lekarze: Jerzy Halter i Antoni Kunze

Domki kontenerowe do budowy stacji w czasie transportu . Z przodu 2 kutry przycumowane do transportowego pontonu o nośności 20 t.Ogólny widok Stacji od frontu. Obok polskiej flagi powiewa amerykańska, ponieważ gościliśmy Amerykanów.
 
 
 
 
Projekt, realizacja, opieka serwisowa: ARKTOS © 2009-2017 IBB PAN ZBA